ÖVRIGT / Smycken / Ring 14743372
*
nr 1474 3372
Ring
Rysk marquis, 18k guld, med briljantslipade diamanter 1xca0,05ct, 2xca0,03ct, 20xca0,02ct, storlek: 18. Vikt: 3,6g
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 13 juni 2022
kl 20:25:54
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring rysk marquis smycken vintage
-
3227 Oljemålning
Luton, utfodring, duk på pannå, 1800-tal, 41x32 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:11
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:58
*
Ring
nr 1474 3372
Ring
Rysk marquis, 18k guld, med briljantslipade diamanter 1xca0,05ct, 2xca0,03ct, 20xca0,02ct, storlek: 18. Vikt: 3,6g
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juni 2022 |
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring rysk marquis smycken vintage
-
3227 Oljemålning
Luton, utfodring, duk på pannå, 1800-tal, 41x32 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:11 -
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:58